Bitcoin Strong At $40K: Will It Be Another Wild Weekend? (Market Watch)

Większość alternatywnych monet o niższej wartości dodała masywne kawałki, podczas gdy większe i bitcoin uspokoiły się po najnowszych roller-coasterach.

Po kolejnym wszechobecnym haju i szalenie niestabilnym dniu, Crypto Profit nieco się wycofał i uspokoił w okolicach 40.000 dolarów ceny. Większość alternatywnych monet o dużej kapitalizacji również straciła trochę pary, ale niektóre niższe i średnie kapitały poszybowały w górę w ciągu ostatnich 24 godzin.

Bitcoin Stalls Poniżej 40 tys. dolarów

Ostatnie kilka dni były dość bycze jak na krypto walutę. Po tym jak w poniedziałek zanurzyła się na krótko pod 28.000 dolarów, Bitcoin poszedł na rolkę. Odzyskał znacznik 30.000 dolarów prawie natychmiast i kontynuował w górę do nowych rekordów.

Najnowszy przyszedł dopiero wczoraj. BTC zrobił kolejny kamień milowy – 40 000 dolarów – i kontynuował marsz do 42 000 dolarów. Stało się to najnowszym rekordem wszech czasów. Ten wzrost oznaczał, że Bitcoin dodał ponad 14.000 dolarów w ciągu zaledwie pięciu dni – od poniedziałkowego zanurzenia.

Jednak niedźwiedzie przejęły kontrolę w tym momencie i doprowadziły BTC do około 38.800 dolarów (na Bitstamp). Niemniej jednak, podstawowa krypto waluta odzyskała pewne straty i obecnie handluje około 40.300$.

Wskaźniki techniczne sugerują, że najbardziej znaczące linie wsparcia, na których BTC może polegać w przypadku kolejnej transakcji, wynoszą 38.000 USD, 37.150 USD i 36.000 USD.

Alternatywnie, Bitcoin musi pokonać poziom oporu na poziomie 42 000 USD, aby wznowić bieg byków i skierować się w stronę kolejnych przeszkód na poziomie 43 445 USD i 45 000 USD.

Interesujące jest jednak to, że dwa weekendy przed tym jednym były szczególnie dzikie i Bitcoin stworzył poważne luki CME, które później zostały wypełnione wśród ogromnej zmienności.

Large-Cap Altcoins Relax, Lower-Cap Explode

Ostatnie kilka dni były bardzo niestabilne również dla altówek, ze znacznymi dwucyfrowymi zmianami cen. Jednak po ostatnich zyskach, większość alternatywnych monet o większej kapitalizacji uspokoiła się na 24-godzinną skalę.

Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash i Chainlink znajdują się zasadniczo na tych samych poziomach co wczoraj. ETH handluje około 1200 dolarów, BCH to 430 dolarów, XRP to 0,32 dolarów, a Link to 15,56 dolarów.

Binance Coin (-2%) i Polkadot (-3%) straciły najwięcej z pierwszej dziesiątki, podczas gdy Litecoin zyskał 3% do 168 $.

Jednakże, podczas gdy altówki o większej kapitalizacji pozostały, sytuacja z altówkami o mniejszej i średniej kapitalizacji jest znacznie inna.

IOST prowadzi dwucyfrowy klub wzrostu cen z 75% wzrostem. Lawina (45%), Solana (38%), BitTorrent (30%), Yearn.Finance (27%), Band Protocol (26%), IOTA (24%), Hedera Hashgraph (22%), SushiSwap (22%) i NEAR Protocol (16%) to tylko niektórzy z pozostałych przedstawicieli.

Chociaż całkowity limit rynkowy nieznacznie spadł w porównaniu z wczorajszym rekordem na poziomie 1,1 biliona dolarów, to jednak nadal utrzymuje się powyżej pożądanego poziomu 1 biliona dolarów.