Czy niski wskaźnik dostaw Bitcoinów Stablecoinów jest wystarczający dla pompy cenowej?

Coraz trudniej jest uzasadnić zbliżający się bieg byków na Bitcoin w oparciu o analizę rynku. Największy cyfrowy składnik aktywów ledwo ruszyła z jego stałej cenie 9500-8800 dolarów w ciągu ostatnich kilku miesięcy, ale jego podstawowe metryki nadal pozostaje byczy na swoją przyszłość.

Zgodnie z ostatnim cotygodniowym raportem Glassnode’a, wskaźnik podaży Bitcoin’a Stablecoin’a jest stale niski od maja 2018 roku, ponieważ kapitał nadal szybko zmieniał się w stabilne aktywa. Bitcoin’s Stablecoin Supply Ratio jest metryką, która reprezentuje stosunek pomiędzy zastrzykiem kapitału w Bitcoin’ie a kapitałem płynącym do stablecoin’ów. Uważa się, że więcej kapitału przenoszącego się do stablecoins jest zasadniczo korzystne dla Bitcoin w dłuższej perspektywie, ponieważ potencjał ruchu kapitałowego w ekosystemie Bitcoin’a wzrasta na rynku.

Teraz wyższe SSR wskazywałoby, że siła nabywcza stabilcoinów dla BTC również poprawiłaby się i pośrednio wywołałaby falę byków, gdy napływ pieniądza ma miejsce. Należy jednak zauważyć, że użytkownicy kupujący BTC muszą być masowo w czasie wzrostu stabilcoin, ponieważ stabilne aktywa mogą być przeznaczone do pompowania altcoinów, jak również na obecnym rynku.

Stabilne monety stają się nowym sposobem przechowywania wartości USD w branży aktywów cyfrowych i igła może poruszać się w każdą stronę w zależności od zainteresowania i wartości BTC i altcoins.

Prezes OKEx sugeruje, że SSR wskazuje na długoterminową rentowność BTC.

Teraz Jay Hao, dyrektor generalny giełdy OKEx, wypowiedział się ostatnio na temat sytuacji stabilnej podaży Bitcoinów, ponieważ był zdania, że popularność Bitcoinów nie spadła wśród innych altcoinów.

Wyjaśniając za pośrednictwem swojego bloga, Hao wziął przykład spójnej liczby transakcji i wyższego wolumenu obrotu pozagiełdowego, co sugeruje, że narracja Bitcoina jako zdrowej inwestycji wydaje się być nienaruszona i niski wskaźnik SS w końcu odwróci impet na korzyść Bitcoina.

Chociaż Hao oczekuje, że wartość Bitcoin’a będzie korzystać z niskiego wskaźnika SS w dół linii, to jednak obecnie BTC wykazuje widoczne niedźwiedzie oznaki w tym momencie. Jak pokazano powyżej, utworzenie trójkąta opadającego wskazuje na rychłe wycofanie, które może doprowadzić do ponownej weryfikacji wyceny BTC poniżej 9000 USD.

Z drugiej strony, wraz z rosnącymi zapasami, inwestorzy stają się coraz bardziej niepewni co do hossy BTC, ponieważ krótkoterminowy wybuch powoduje, że wątpią oni w długoterminowe referencje BTC.